Ford DG9Z-14603-A Grommet
2013-2020 Ford DG9Z14603A
Customer Questions & Expert Answers (1)
DG9Z-14603-A Ford Grommet Illustration 1 of 1
  • Part Description
    Grommet
  • Base No.
    14603A
  • Position
    Driver Side
  • Manufacturer
    Ford
Make sure this part fits
Ships in 1-3 Business Days
1
ADD TO CART
  • Related Parts
  • Specifications
  • Fitment
  • Q&A
  • Product Specifications
    BrandGenuine Ford
    Base No.14603A
    Manufacturer Part NumberDG9Z-14603-A, DG9Z14603A
    Part DescriptionGrommet
    Other NamesSide Support Grommet
    Item Weight0.60 Pounds
    PositionDriver Side
    ConditionNew
    Fitment TypeDirect Replacement
    ManufacturerFord
    SKUDG9Z-14603-A
    WarrantyThis genuine Ford part is guaranteed by Ford's factory warranty.
    Shipping & ReturnShipping Policy Return Policy
    Warning: California's Proposition 65
  • Vehicle Fitment
    Year Make Model Engine Important vehicle option details
    2013-2020 Ford Fusion4 Cyl 1.5L GTDI, 4 Cyl 1.6L PI TC ETHNL, 4 Cyl 2.0L Duratec Hybrid (130kW), 4 Cyl 2.0L EcoBoost (200PS), 4 Cyl 2.0L EcoBoost (240PS), 4 Cyl 2.5L Duratec (110kW/150PS), 4 Cyl 2.5L Duratec FFV (125kW/170PS), 6 Cyl 2.7L6-Speed Automatic Transmission 6F Mid-Range, 6-Speed Automatic Transmission 6F55, 6-Speed Manual Transmission - B6, ECVT Auto Trans Power Split, Four-Wheel Drive (Full Time) (Left Hand Drive), Front-Wheel Drive (Left Hand Drive), Left Hand Drive